GYYN21_5p1 2.jpg

GYYN 2021

Martin Žufánek pro nás nejprve destiloval už zcela vyprodaný Fat Cat @fatcatpraha gin postavený má šantě kočičí.

Loni se nám podařilo pronajmout nejkrásnější prostory pro restauraci na Václavském náměstí, legendární Jaltu (dříve restaurant Como). Udělali jsme z ní Yalta Craft Bistro s nejlepším jídlem a pivem na celém Václaváku.
A @zufanek nám k tomu vydestiloval gin. Zase.

GYYN je postavený na nádherně voňavých květech ylang-ylang (Yalta, Jalta, víte), grepu, citronové trávě, grains of paradise a dalších. Je to tekutá esence žluté barvy. Všechno, co vám čichem připomene žlutou barvu. A to je kouzlo.

 

Dnes představujeme druhý ročník obohacený o klíčovou komponentu z vyprodaného Fat Cat ginu - šantu kočičí.
Plus přidal další byliny tak, aby to celé dávalo smysl.

Etiketu pro nás vytvořil světoběžník, experimentátor a jeden z nejúspěšnějších českých umělců, Jiří Georg Dokoupil, jehož plátna vytvořená plamenem svíčky a mýdlovými bublinami mají všechna světová muzea, řadu let je sbírá i švýcarská legenda Bruno Bischofberger, expert na Andyho Warhola. Toto je vůbec poprvé co se objevují na etiketě destilátu. Nebo na čemkoliv.

„Došel jsem k poznání, že můžu namalovat naprosto cokoliv, protože všechno se smí a možnosti jsou nekonečné. Třeba razítka s nadávkami. Nebo mouchy s chlupatýma ušima. Neměl jsem žádný limit, vymýšlel jsem si ty nejidiotštější náměty. V těch 80. letech jsem tvořil se skupinou umělců, říkali jsme si Mülhermer Freiheit. A spolu jsme se předháněli, kdo ten den namaluje nejhorší a nejblbější obraz.” Jiří si vymýšlí vlastní pravidla hry, tvoří pomocí ohně, mýdlových bublin, mateřského mléka. Je zosobněním malířského punku.

A to se nám moc líbí.

Tato dost možná nejodvážnější etiketa ginu na trhu je umělecké dílo. Ke klasické červené etiketě existuje velmi omezená edice limitovaných tisků s výraznějším motivem. Pokud si koupíte 6 lahví, tak tu šestou budete mít limitovanou. Máme jich opravdu velice málo, pár desítek kusů.

Vše je již v prodeji u nás v Yaltě.